Okna energooszczędne, domy pasywne, drzwi tarasowe przesuwne / PROFIL Szczecinek | Porady
Okna Profil - Szczecinek

Porady

Dlaczego szyby parują od zewnątrz?

Zjawisko to jest najczęściej obserwowane w okresie wiosennym i jesiennym. Wiąże się ono z większą wilgotnością powietrza, jak i większymi różnicami temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Zjawisko to nie świadczy o wadzie ani szyby, ani okna.

Kiedy należy zdjąć folię ochronną z okien?

Jeżeli montaż okien przewidziany jest w dłuższej perspektywie, folię ochronną należy zdjąć najpóźniej do trzech miesięcy od daty odbioru okien, natomiast jeżeli okna montowane są od razu - folię powinno się usunąć maksymalnie w ciągu jednego miesiąca po montażu. Oczywiście, na czas tynkowania budynku okna powinny być dokładnie zabezpieczone przed uszkodzeniami i zabrudzeniem okuć.

Pielęgnacja okien PCV

Do usuwania mocnych zanieczyszczeń na profilach z PVC, zalecamy stosowanie delikatnych mleczek np. CIF (bez środków ścierających i bez rozpuszczalników). Do normalnego czyszczenia ram z PVC natomiast należy stosować roztwór wodny z delikatnym detergentem. Do mycia szyb należy stosować ogólno dostępne w handlu delikatne środki czyszczące. Uszczelki należy, co najmniej raz w roku przetrzeć wazeliną techniczną lub smarem silikonowym. Nie wolno narażać okien na kontakt z gorącymi przedmiotami, środkami na bazie rozpuszczalników (kleje , farby itd.). Podczas prac remontowych należy zabezpieczyć okna poprzez zasłonięcie folią.

Co jest przyczyną roszenia szyb od wewnątrz pomieszczenia?

Prawdopodobnie w pomieszczeniu jest zbyt duża wilgotność powietrza. Należy sprawdzić działanie wentylacji grawitacyjnej i zapewnić dopływ świeżego powietrza z zewnątrz np. poprzez krótkie, intensywne wietrzenie lub minimalnie uchylić skrzydło na dłuższy czas.

 
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

RODO POLITYKA PRYWATNOŚCI
projekt / wykonanie strony www.graffik.com.pl