Porady
Dlaczego szyby parują od zewnątrz?
Zjawisko to jest najczęściej obserwowane w okresie wiosennym i jesiennym. Wiąże się ono z większą wilgotnością powietrza, jak i większymi różnicami temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Zjawisko to nie świadczy o wadzie ani szyby, ani okna.
Kiedy należy zdjąć folię ochronną z okien?
Jeżeli montaż okien przewidziany jest w dłuższej perspektywie, folię ochronną należy zdjąć najpóźniej do trzech miesięcy od daty odbioru okien, natomiast jeżeli okna montowane są od razu - folię powinno się usunąć maksymalnie w ciągu jednego miesiąca po montażu. Oczywiście, na czas tynkowania budynku okna powinny być dokładnie zabezpieczone przed uszkodzeniami i zabrudzeniem okuć.
Pielęgnacja okien PCV
Do usuwania mocnych zanieczyszczeń na profilach z PVC, zalecamy stosowanie delikatnych mleczek np. CIF (bez środków ścierających i bez rozpuszczalników). Do normalnego czyszczenia ram z PVC natomiast należy stosować roztwór wodny z delikatnym detergentem. Do mycia szyb należy stosować ogólno dostępne w handlu delikatne środki czyszczące. Uszczelki należy, co najmniej raz w roku przetrzeć wazeliną techniczną lub smarem silikonowym. Nie wolno narażać okien na kontakt z gorącymi przedmiotami, środkami na bazie rozpuszczalników (kleje , farby itd.). Podczas prac remontowych należy zabezpieczyć okna poprzez zasłonięcie folią.
Co jest przyczyną roszenia szyb od wewnątrz pomieszczenia?
Prawdopodobnie w pomieszczeniu jest zbyt duża wilgotność powietrza. Należy sprawdzić działanie wentylacji grawitacyjnej i zapewnić dopływ świeżego powietrza z zewnątrz np. poprzez krótkie, intensywne wietrzenie lub minimalnie uchylić skrzydło na dłuższy czas.